O mně

 

Kdo jsem?

  • Jsem žena, kterou baví pozorovat životní cestičky, hledat smysl ve věcech, které nás přesahují, radovat se z maličkostí a přes všechny zkoušky a nástrahy života objevovat naději a vzájemnou inspiraci.
  • Jsem maminka dvou nádherných bytostí, se kterými je na světe veseleji a bláznivěji.
  • Jsem holka s duší dítěte, která věří na zázraky a dobré konce.
  • Jsem člověk, který miluje svobodu, odvahu a snaží se žít život láskyplně, s vděčností a pokorou.

Nejšťastnější jsem s dětmi v posteli nebo v dodávce na cestách, vysoko v horách, v ledové vodě, v lese a všude tam, kde to plyne, (h)ladí a úsměv na rtech kouzlí.

Miluju přírodu a les, dobrou kávu, pohodu, psaní, díky kterému se dostávám blíže k sobě a svému vnitřnímu světu, tanec, meditaci, sdílení, tvořivé činnosti a angličtinu. Baví mě propojovat a podporovat lidi a žít tak, abych si u cílové pásky mohla říct, že i když je život občas těžký, stojí za to ho žít a lásku do světa posílat.

Čemu se věnuji?

Ráda tvořím bezpečný prostor pro rozmanité aktivity, které vedou k sebepoznání, uvolnění a učení.

Lektorka anglického jazyka

Průvodkyně ženských kruhů a rituálů

Mentorka ženských meditací Mohendžodáro

Průvodkyně Lesní mysli

Autorka knihy Honý a já, příběh lásky 

Jaký je můj příběh?

Od malinka jsem milovala les a pobyt v přírodě byl pro mě tím nejlepším dobrodružstvím. Se školními léta rostla moje láska k angličtině, které mi vydržela. Učitelství anglického jazyka a literatury jsem studovala na Masarykově univerzitě v Brně, kde jsem po ukončení magisterského studia pokračovala ještě pětiletým doktorským programem Didaktika cizího jazyka, který jsem v roce 2018 úspěšně absolvovala. Pracovní nasazení, kdy jsem vyučovala angličtinu na různých stupních škol (od ZŠ, přes SŠ až po VŠ), vystřídala v roce 2017 krásná pauza v podobě mateřské dovolené s mojí prvorozenou dcerou. Období rodičovské dovolené bylo pro můj život zásadní v mnoha směrech. Do mého života jsem s radostí a láskou přivítala dvě nádherné bytosti, ztělesnění mojí a Honzíkovi lásky, ale bohužel z mého života navždy velmi nečekaně odešel můj manžel Honzík. Můj život se v té době rozpadl jako domeček z karet a nevěděla jsem, jak to celé uchopit a přežít.

Postupně se rozehrál příběh plný zvláštních okamžiků, naděje, víry v blízkost našich zemřelých, odvahy, touhy po svobodě a splněných snů. O své cestě po Honzíkově smrti jsem napsala knihu Honý a já, příběh lásky, která je jednak laskavou vzpomínkou na skvělého lezce, tatínka a člověka, Honzíka Chválu, ale je také vyprávěním ze života dvou mladých lidí, jejichž život zastaví smrt. Kniha přináší osobní zpověď vyrovnávání se se smrtí blízkého, sdílí krásné i bolavé zkušenosti a přináší střípky naděje a inspirace do náročných životních situací a zároveň otevírá lidská srdce a poukazuje na to, na čem v životě opravdu záleží.

S pokorou a vděčností jsem knihu v létě 2023 vyslala mezi první čtenáře a od té doby mě přišlo tolik krásných zpětných vazeb (odkaz), tolik příběhů vzájemné inspirace a uvědomění a tolik příkladů toho, jak se díky našemu příběhu propojují různí lidé a jaké aha momenty si odnášejí. A Honzíkův odkaz v knize žije dál a já za to cítím velikou vděčnost. V tomto období jsem se také rozhodla zrealizovat náš společný sen, kterým byla stavba jurty. Přišla ke mně vize, že tato jurta by mohla být místem pro setkávání lidí, sdílení, odpočinek, sebepoznání a vzájemné obohacování se. Vesmír i Honzík při mně stály, vše klaplo a na konci září 2023 byla stavba jurty dokončena a v průběhu podzimu se v ní začaly konat první setkání, ženské kruhy a meditace. Prostor je otevřený všem zájemcům o témata meditace, seberozvoje a sebepéče, pohybu, otužování, tvoření, sdílení, poznání… aby byl svět o malinko lepším místem bytí a abychom věděli, že Spolu ho můžeme tvořit smysluplně.

Dlouhou dobu jsem cítila, že mě volají ženská témata a setkávání, že společná ženská energie je velmi léčivá, podpůrná a sytící. Zároveň jsem čím dále více vnímala, jak ženám chybí bezpečný prostor, kde mohou být sami sebou, přijaté přesně takové, jaké jsou, i se svými stíny a strachy, bez hodnocení, v jemnosti, laskavosti a plynutí. Odjela jsem proto v létě 2023 na mentorský kurz ženských meditací Mohendžodáro a také jsem se přihlásila k Lucce Harnošové do Školy pro průvodkyně. Procházím si cestou seberozvoje a moc mě těší, že mé poznání a zkušenosti mohu předávat dalším ženám.

Na podzim 2023 jsem se také po mateřské vrátila k výuce anglického jazyka a moc mě baví podporovat své studenty, pomáhat jim vidět své pokroky, motivovat je, ukazovat jim možnosti a zároveň je vést k tomu, aby přebírali odpovědnost za své učení do svých rukou a učili se tak, aby to s nimi bylo v souladu. Mým cílem je, aby výuka probíhala v příjemné a pohodové atmosféře, aby byla lidská, přirozená a plynulá, aby student ztrácel svůj ostych z anglické konverzace či chybování a aby cítil moji podporu v jakémkoli náročném tématu či obsahu výuky. Výuku angličtiny přizpůsobuji studentovým individuálním potřebám a preferencím tak, aby byla efektivní, smysluplná a zároveň zábavná.

Můj příběh je názornou ilustrací známého rčení, které říká, že bez bahna lotos nevykvete. Život mnohokrát nebyl lehký, ale věřím, že i to nejtěžší, co nás v životě potká, má tu moc nás posunout dále, ale hlavně blíže k sobě, k poznání toho, kým jsme (a kým nejsme). Věřím, že každý jsme na své cestě, různě daleko a vzájemně si můžeme pomáhat a inspirovat se.

Bude mi ctí, pokud budu moci jít kousek vaší cesty po vašem boku, ať už jako lektorka při výuce anglického jazyka nebo průvodkyně ženského setkání, meditací či rituálů.

Spolu je vždycky více než sám.

Proč SPOLUpracovat se mnou?

 Ať už je to výuka angličtiny, organizování ženských kruhů, meditací či provádění Lesní myslí, SPOLU je vždycky více než sám.

Bude mi ctí být průvodkyní i na tvojí/vaší cestě.  

Moc ráda se stále vzdělávám a tvořím bezpečný prostor plný uvolnění a naladění se na sebe. V kruhu, i při výuce. 

Skrze své životní zkušenosti, zážitky a uvědomění poznávám sama sebe a sdílím to dále, protože věřím, že každý má tu moc pozitivně ovlivňovat své prostředí a činit tak svět o malinko lepším místem k bytí. 

Baví mě angličtina a studentovy pokroky.

Ráda se nořím do ticha meditace a posvátna rituálu.

Miluju ženskou energii a ženy uvolněné a rozzářené po takovém setkání. 

A les? To je láska, správnost a klid. 

A jako mi dává smysl propojovat lidi, baví mě propojovat mé aktivity (třeba výuka v lese?). Ať žije kreativita! 

 

 

 

Kde mě najdeš…

Napiš mi

Zajímá tě víc?